Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Kandelabrar 3375183



*

nr 337 5183


Kandelabrar

1 par, keramik, Italien, H22, (lagning)


Utrop:

300 kr

Såld:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 22 november 2004
kl 16:00:00


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
22/11 15:43:36 1      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa italien italiensk kandelaber kandelabrar keramik lagning ljusstakar ljusstake sydeuropa
  • 6587 Ã„ggkoppar
    ett par, sterlingsilver, 1960, CG Hallberg, Gust. ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 20:40
  • 6702 Appliquer
    ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 20:02
  • 6701 Appliquer
    ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 19:49
  • 6311 Golvljusstakar
    2 st, mässing. Höjd: 78-98cm
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 19:00
  • 6463 Ljuslyktor
    ett par, Mässing med glaskupor. Höjd: 26 cm
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 20:08
  • 6410 Ljusstakar
    ett par, Gustavsberg, kolonner i porslin. Höjd: 28 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 19:40




Ladda ner broschyr